Fasády ze dřeva jsou krásné!

Dřevěné fasády a terasy - oblkady deskou na fasády
Dřevěné fasády a terasy - kombinace dřeva a fasády

Fasády ze dřeva jsou oblíbené pro svoje neocenitelné vlastnosti – dřevo je odolné, trvanlivé a má krásný vzhled. Proto je velmi oblíbenou volbou pro obklady fasád ze dřeva.

Široká nabídka moderních dekorů a profilů.

FASÁDY ZE DŘEVA OBLOŽENÉ FASÁDY

Estetika dřevěných fasád – dodávají domu přírodní a teplý vzhled. Unikátní textura dřeva a barva přirozeně zapadají do okolního prostředí, ať už je vaše okolí obklopeno lesy nebo městskou zástavbou.

Fasády ze dřeva lze také snadno přizpůsobit různým architektonickým stylům a vkusům.

Trvanlivost – moderní ochranné nátěry a úpravy dřeva znamenají, že fasády ze dřeva jsou nyní mnohem odolnější vůči povětrnostním vlivům a hnilobě než kdy dříve. Správně udržované dřevo může vydržet desítky let, což je důležité, pokud hledáte investici do dlouhodobého zabezpečení svého domova.

Ekologičnost – dřevo je obnovitelným materiálem, což znamená, že jeho používání nepřispívá k vyčerpání přírodních zdrojů. Navíc, výroba a zpracování dřeva zpravidla produkují méně uhlíkových emisí než jiné stavební materiály.

Izolační vlastnosti – dřevěné fasády mohou mít vynikající izolační vlastnosti, což pomáhá udržovat domov teplejším v zimě a chladnějším v létě. To může znamenat úsporu energie a nižší náklady na vytápění a chlazení.

Fasády ze dřeva a možnost renovace – pokud se rozhodnete změnit vzhled svého domu, fasády ze dřeva lze snadno obnovit nebo přetvořit novými nátěry a úpravami. To vám dává větší flexibilitu v designu vašeho domova.

Masivní dřevo na fasády

Fasády obklady dřevem profily

CONO DIAGONÁL

Tento typ palubky se používá převážně do exteriéru. Je vhodný především na fasády domů, do štítů atd. Montáž se provádí pouze vodorovně. Palubky mají dlouhé pero a přesazenou drážku, která zabraňuje zatékání vody. Palubky se dodávají buď hladce hoblované a nebo s jemně řezaným povrchem.

Fasády obklady dřevem profily

KLASIK KANADSKÝ CEDR

Palubka v provedení „klasik“ ze sukatého západního červeného cedru. Palubky se dělají v délce od 150 cm – 600 cm. Palubky v délce do 300 cm jsou vyráběny s 2× pero+ drážka. Pera z čelních stran ulehčují napojování krátkých délek v ploše.


Fasády obklady dřevem profily

KLASIK SIBIŘSKÝ MODŘÍN

Palubky klasik jsou dodávány bez povrchové úpravy. Tento druh obkladových palubek je v České republice nejpoužívanější obkladovou palubkou. Nažloutlé až červenohnědé dřevo se vyznačuje díky velkému procentu obsahu olejnatých látek ve dřevě vysokou přírodní odolností vůči povětrnostním vlivům.

Fasády obklady dřevem profily

RHOMBUS / RAUTE

Světlé, nažloutlé bílé a na suky bohaté dřevo lze snadno opracovávat. Kromě typických světlejších suků patří také menší černé nebo černě orámované suky. Při zatížení UV – zářením smrk bez úpravy povrchu a s bezbarvou úpravou změní světlou barvu v teplejší barevný lehce nažloutle – hnědý odstín.

Fasády obklady dřevem profily

RAUTE P+D

Palubky jsou dodávány bez povrchové úpravy. Tento typ palubky se používá převážně do exteriéru. Je vhodný především na fasády domů, do štítů atd. Pro kvalitní přichycení používejte nerezové vruty nebo systém pro neviditelný spoj. Některé rozměry jsou vyráběny zakázkově a jsme omezený na minimální odběr.

Fasády obklady dřevem profily

SRUBOVÉ

Vypouklá srubová palubka "D" profilu je velice oblíbená varianta jak si doma jednoduše udělat imitaci srubu. Tyto palubky se používají na plný plot, fasády, stěny do altánů atd. Palubky mají dlouhé pero a přesazenou drážku, která zabraňuje zatékání vody. Dodáváme severský smrk a sibiřský modřín.

Fasády obklady dřevem profily

TRIPLE SHADOW

Fasádní exkluzivní obklad z thermo dřeva, Luna Triple 32×140 je prémiový panel z materiálu ThermoWood® – severský smrk, pro fasády, interiéry a další dekorativní aplikace. Tento jedinečný produkt má dvě hluboké drážky pro vytvoření plastického vzhledu s 3D efektem

LUNA DUAL THERMO BOROVICE

LUNA DUAL THERMO

Dvojitý rhombus profil Luna Dual 26×142 je prémiový panel z materiálu ThermoWood® – severský smrk, pro fasády, interiéry a další dekorativní aplikace. Tento jedinečný produkt má dvě hluboké drážky pro vytvoření plastického vzhledu s 3D efektem. Originální výrobek Thermowood® z Finska.

Fasády obklady dřevem profily

OPALOVANÉ PALUBKY

Technika opalování dřeva má své kořeny již v 16. století. Lidé ji používali čistě jako konzervační metodu dřeva pro stavbu domů. Vlastnosti opalovaného dřeva: Snižuje riziko požáru. Dlouhá životnost. Dřevo se opaluje při teplotě 1100 ℃ , dokud jeho povrch není pokryt vrstvou uhlíku.

Dřevo na obklady

Fasády obklady dřevem profily

KLASIK

Palubky klasik jsou dodávány bez povrchové úpravy. Tento druh obkladových palubek je v České republice nejpoužívanější obkladovou palubkou. Dle zvolené tloušťky je možné tento druh palubek použít pro interiér i exteriér.

Fasády obklady dřevem profily

SOFT

Dle zvolené tloušťky je možné tento druh palubek použít pro interiér i exteriér. Vyberte si z naší nabídky laků, lazur a voskoolejových nátěru. Kvalita AB, a B se zárukou dle ČSN 492110, kvalita BC a C bez záruky.

FasterKom dřevěné obložení fasád

Máte otázky? 
VOLEJTE 725 413 775

Jaký druh dřeva vybrat pro fasády ze dřeva?

Při výběru fasády ze dřeva je však důležité vzít v úvahu několik faktorů, včetně druhu dřeva, údržby a ochranných opatření, která budete používat. Dřevo může vyžadovat pravidelnou údržbu, včetně čištění a nátěrů, aby zůstalo krásné a odolné.

Celkově lze říci, že fasády ze dřeva přinášejí do vašeho domova nejen krásu, ale i trvanlivost a ekologičnost. Jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají spojení estetiky a funkcionality, a rádi by přinesli do svého domova přírodní atmosféru.

Kde nejčastěji realizujeme zakázky? Fasády ze dřeva Brno je jednou z našich lokalit, kde dále je to Praha, Plzeň, Zlín, Olomouc, Ostrava, Jihlava…

Chcete pěknou fasádu ze dřeva pro váš dům? Kontaktujte nás!